Wielkimi krokami zbliżamy się do zimy. Dni stają się coraz krótsze, a temperatura nieuchronnie spada. Sposobów na skuteczne rozgrzanie organizmu jest wiele – kubek ciepłej herbaty, koc lub ciepły sweter. Zimowe chłody bywają szczególnie dokuczliwe w nocy, dlatego warto już teraz odpowiednio przygotować się do zimy i zadbać o zakup odpowiedniej kołdry na tę porę roku. Taka inwestycja z pewnością się opłaci oraz wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie, dobre samopoczucie i komfort.

Dobry sen tylko z kołdrą marki Ludwika

Sen to bardzo istotny czynnik w życiu każdego człowieka. Szczególnie podczas zimowych miesięcy mamy zwiększoną potrzebę odpoczynku. Ciepła i dobrej jakości kołdra sprawi, że ciało będzie odpowiednio ogrzane, a sen zdrowszy i spokojniejszy. Dobra regeneracja i zachowanie optymalnej temperatury ciała przekładają się na lepszą odporność i samopoczucie, co szczególnie w chłodnych zimowych miesiącach jest bardzo ważne.

Kołdry Ludwika sprzedawane na pniu

Polacy już teraz myślą o nadchodzącej zimie. „Już pierwszy tydzień września tego roku wygenerował sprzedaż kołder zimowych przekraczającą poziom z całego września roku 2021” – mówi Małgorzata Zmuda ze sklepu internetowego Pościel To. Wszyscy obawiamy się jakie temperatury przyniesie nadchodząca zima, a wysokie ceny energii sprawiają, że szukamy alternatyw i sposobów na oszczędność. Przy dobrej kołdrze możemy nieco zmniejszyć ogrzewanie na noc. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekonomiczne, ale też zdrowsze. Aby w pełni cieszyć się z zalet kołdry zimowej, najlepiej postawić na sprawdzoną jakość. Takie produkty oferuje polska marka Ludwika.

To naturalne i ekologiczne kołdry, które pozwalają skórze oddychać, a także odprowadzają nadmiar potu i wilgoci. Ludwika oferuje wysokiej jakości kołdry z puchu, pierza, wełny, czy nowoczesnych włókien poliestrowych. Każdy znajdzie więc coś dla siebie, w zależności od preferowanych funkcji i potrzeb. Kołdry zimowe z włókien poliestrowych świetnie sprawdzą się w przypadku alergików. Kołdry wełniane są lekkie, sprężyste i hipoalergiczne, a poza tym doskonale izolują ciepło. Puch to coś dla zmarzluchów, za to pierze polubią fani cięższych kołder.

„Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”, głosi przysłowie. I jest w nim bardzo dużo racji. Na jakość naszego snu wpływa nie tylko jego długość czy stopień zmęczenia, ale też inne czynniki, jak na przykład odpowiednia kołdra. O ile latem często okazuje się ona zbędna, tak zimą znacznie poprawia komfort snu. Nie ma przecież nic przyjemniejszego niż ciepła kołdra ogrzewająca nas w zimowe chłody. Pamiętajmy też o odpowiednim pokryciu dla kołdry – z bawełny, mikrofibry, włókien bambusowych lub miksu bawełny i poliestru, w zależności od naszych potrzeb i preferencji. Wysokiej jakości kołdra zimowa inwestycja na lata, którą z pewnością docenimy, gdy temperatury gwałtownie spadną w dół. Już dziś warto poszukać odpowiedniego modelu, gdyż jak widać, tej zimy ciepłe kołdry zdecydowanie będą cieszyć się dużą popularnością. Warto zdążyć przed pierwszymi mrozami, aby uniknąć złego samopoczucia i przeziębień.

Artykuł przypisany do: